Reklama
Rozwiń

Głos w sprawie budżetu

Na początku października mieszkańcy Białegostoku będą decydować, na co pójdzie część miejskich pieniędzy dzielona w ramach budżetu obywatelskiego.

Aktualizacja: 20.09.2016 13:11 Publikacja: 19.09.2016 22:00

Białystok zyskuje dzięki aktywności mieszkańców.

Białystok zyskuje dzięki aktywności mieszkańców.

Foto: 123rf.com

Trwa właśnie czwarta edycja budżetu obywatelskiego w stolicy Podlasia. – Obserwujemy wzrost liczby pomysłów w stosunku do ubiegłych edycji. To efekt rosnącej świadomości mieszkańców, że mogą bezpośrednio wpływać na najbliższe otoczenie. To zarówno konsekwencja dotychczas zrealizowanych projektów, jak i kampanii informacyjno-promocyjnej – uważa Kamila Busłowska z biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Białymstoku. Urząd przygotował m.in. materiały promocyjne (plakaty, ulotki), spoty informacyjne, uruchomił także stronę internetową www.bialystok.pl/obywatelski.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Regiony
Bezpieczne lato w Warszawie – dla wszystkich
Regiony
Gapowicze regionalnym wyzwaniem dla samorządów
Regiony
Katowice stawiają na miejską infrastrukturę rowerową
Regiony
Dolny Śląsk konsekwentnie wspiera Ukrainę
Regiony
Tak Warszawa podniosła się z ruin