Reklama
Rozwiń
Reklama

Opolskie zblizyło się do inwestycyjnej pierwszej ligi

Do niedawna województwo opolskie nie wydawało się szczególnie atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Za to sąsiadujące z Opolszczyzną województwa śląskie i dolnośląskie stały się pod tym względem krajowymi potentatami.

Publikacja: 28.11.2016 22:00

Adam Woźniak

Adam Woźniak

Foto: Fotorzepa / Waniek Ryszard

Teraz sytuacja zaczyna się zmieniać, a Opole skutecznie konkuruje o nowe przedsięwzięcia ze znacznie bardziej rozwiniętymi gospodarczo regionami, przyciągając wielkie koncerny i duże pieniądze.

Przykładem są inwestycje w branży motoryzacyjnej. Uruchomienie w Opolu dwa lata temu zakładów amerykańskiego koncernu Polaris, a w połowie tego roku fabryki Global Steering Systems czy też otwarcie we wrześniu fabryki Henniges Automotive w Prudniku oraz rozpoczęcie budów w Ujeździe zakładu IFA Powertrain i fabryki MM Systemy w Kętach Opolskich świadczy o tym, że region ma duży potencjał do rozwijania produkcji przemysłowej. Jeśli do tego dołożyć dynamiczny rozwój kolejnego sektora – branży nowoczesnych usług biznesowych – to okazuje się, że województwo opolskie, niegdyś niedoceniane, nabiera teraz coraz większego znaczenia na gospodarczej mapie Polski.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Regiony
Co dziewiąty mężczyzna w kraju ma problemy ze spłatą zaległych zobowiązań
Okiem samorządowca
Prezydent Olsztyna: Stawiamy na komunikację zbiorową
Regiony
Dolny Śląsk rewitalizuje linie kolejowe i inwestuje w pociągi
Regiony
Jak kupować mądrze gaz na zmiennym rynku
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Regiony
Bezpieczne lato w Warszawie – dla wszystkich
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama