Reklama

Wyprzedzić konkurencję

Czterdzieści jeden firm z woj. lubelskiego wybuduje lub rozbuduje swoje centra badawczo-rozwojowe. Cel jest jeden – podniesienie konkurencyjności.

Publikacja: 15.12.2016 21:00

Firma Verano z Lublina w poprzednim RPO WL otrzymała dotację na badania naukowe, których efektem był

Firma Verano z Lublina w poprzednim RPO WL otrzymała dotację na badania naukowe, których efektem było wprowadzenie do sprzedaży nowego produktu - klimakonwektora ściennego.

Foto: M. Tarkowski / Urząd Marszałkowski w Lublinie

Sztuczna kość to jeden z ważniejszych wynalazków ostatnich lat. Biomateriał o właściwościach zbliżonych do naturalnych kości człowieka odkrył zespół naukowców pracujący pod kierownictwem prof. Grażyny Ginelskiej z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Z dotychczasowych badań wynika, że biomateriał jest niealergiczny, bioaktywny, bez problemu zrasta się z się naturalną kością, a w ludzkim ciele może pozostać do końca życia. Może być też nośnikiem leku np. antybiotyku. Ponadto jest, plastyczny, da się go formować, dopasowując kształt do potrzeb ubytku.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Regiony
Co dziewiąty mężczyzna w kraju ma problemy ze spłatą zaległych zobowiązań
Okiem samorządowca
Prezydent Olsztyna: Stawiamy na komunikację zbiorową
Regiony
Dolny Śląsk rewitalizuje linie kolejowe i inwestuje w pociągi
Regiony
Jak kupować mądrze gaz na zmiennym rynku
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Regiony
Bezpieczne lato w Warszawie – dla wszystkich
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama