Reklama

Żaglowce, szukanie bursztynu i sport

Na Pomorzu Zachodnim w długi weekend majowy nie sposób się nudzić. Dla mieszkańców i turystów szykowane są atrakcje kulturalne, sportowe i historyczne.

Publikacja: 20.04.2017 23:00

W Świnoujściu będzie można obejrzeć 114 m żaglowiec „Kruzensztern”

W Świnoujściu będzie można obejrzeć 114 m żaglowiec „Kruzensztern”

Foto: Fotorzepa, Dariusz Gorajski

Jeszcze przed majówką warto się wybrać do Świnoujścia. Będzie tam bowiem można zwiedzić jeden z trzech (obok STS „Sedow" i SV „Royal Clipper") największych żaglowców świata – rosyjski STS „Kruzensztern". Jednostka ma ponad 114 m długości, ok. 14 m szerokości i maszty sięgające na wysokość 56 m.

29 kwietnia biegacze będą mogli wziąć udział w Parkrun Świnoujście. Jest to bezpłatne wydarzenie cykliczne odbywające się co tydzień przez cały rok – w każdą sobotę o godz. 9. Dystans do przebiegnięcia to 5 km (z pomiarem czasu), a miejscem biegu jest park Zdrojowy.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Regiony
Co dziewiąty mężczyzna w kraju ma problemy ze spłatą zaległych zobowiązań
Okiem samorządowca
Prezydent Olsztyna: Stawiamy na komunikację zbiorową
Regiony
Dolny Śląsk rewitalizuje linie kolejowe i inwestuje w pociągi
Regiony
Jak kupować mądrze gaz na zmiennym rynku
Regiony
Bezpieczne lato w Warszawie – dla wszystkich
Reklama
Reklama