Aktualizacja: 26.07.2017 23:00 Publikacja: 26.07.2017 23:00
Dzięki wsparciu urzędu marszałkowskiego w ciągu ostatnich 10 lat zmodernizowano bądź wybudowano ok. 800 km dróg ułatwiających życie rolnikom.
Foto: Archiwum
Jak co roku wiejskie i miejsko-wiejskie gminy z kujawsko-pomorskiego mogły się starać o marszałkowskie dotacje na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W tym roku sfinansowanych będzie 115 inwestycji. – Wnioski złożyło 117 gmin, lecz dwie zrezygnowały z realizacji zadań – mówi Jacek Piotrowski z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.
Dofinansowanie pochodzi z opłat związanych z wyłączeniem gruntów z produkcji rolniczej. – Pieniądze te można przeznaczać m.in. na szeroko rozumiane działania na rzecz poprawy jakości gruntów rolnych, w tym na budowę dojazdów do pól i pastwisk. W tym roku pieniędzy do podziału było o blisko 1,3 mln zł mniej niż rok wcześniej, a wysokość dofinansowania zależała od przyjętego przez gminę rodzaju nawierzchni. Im technologia bardziej zaawansowana i droższa, tym wyższe było dofinansowanie. – Środki dzieliliśmy tak, by mogły z nich skorzystać wszystkie zainteresowane samorządy lokalne. W sferze wiejskich dróg wciąż mamy jeszcze jako region sporo do zrobienia – zauważa Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. W tym roku kosztem 7,5 mln zł powstanie blisko 60 kilometrów takich tras. Zgodnie z umową granicznym terminem rozliczenia przez gminy tych inwestycji jest 30 października tego roku.
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpra...
W tym roku przypada 80. rocznica rozpoczęcia odbudowy stolicy po wojnie. Do obchodów zainicjowanych przez miasto...
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regional...
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji...
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światow...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas