Reklama

Jest stadion, pora na mistrza

Lublin nie będzie ani stolicą sportów zimowych, ani letnich, ale coraz mniej musi się wstydzić infrastruktury sportowej. Miasto wzbogaciło się właśnie o kolejny nowoczesny obiekt.

Publikacja: 12.10.2017 21:30

To zmodernizowany stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego. Ma on wszystko, aby szkolić miejscowych sportowców na najwyższym poziomie i przyciągać renomowane wydarzenia sportowe, takie jak mistrzostwa Polski czy międzynarodowe mityngi. Zmagania na zadaszonej trybunie może obserwować nawet 1400 kibiców.

Na razie 17 października na obiekcie wystartuje cykl imprez sportowych, który ma zachęcić mieszkańców do odwiedzenia zmodernizowanego kosztem 38 mln zł stadionu. Wybitnym polskim lekkoatletom lublinianie pokibicują zaś w lipcu przyszłego roku, kiedy odbędą się tu mistrzostwa Polski seniorów.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Regiony
Co dziewiąty mężczyzna w kraju ma problemy ze spłatą zaległych zobowiązań
Okiem samorządowca
Prezydent Olsztyna: Stawiamy na komunikację zbiorową
Regiony
Dolny Śląsk rewitalizuje linie kolejowe i inwestuje w pociągi
Regiony
Jak kupować mądrze gaz na zmiennym rynku
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Regiony
Bezpieczne lato w Warszawie – dla wszystkich
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama