Nowe wyzwania w rachunkowości gmin

We wtorek rusza pierwsze ogólnopolskie spotkanie osób, które na co dzień zajmują się tematyką finansów w jednostkach samorządu terytorialnego.

Publikacja: 12.06.2018 10:00

Ideą kongresu jest zachęcenie skarbników zrzeszonych w forach regionalnych do pogłębienia współpracy oraz pokazania, jak ona może wyglądać, wszystkim, którzy dotąd nie uczestniczyli w tego typu inicjatywach.

Jak podkreśla Cezary Trutkowski, prezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, zjazd ma mieć charakter z jednej strony otwarty, a z drugiej włączający do współpracy. Czego mogą się spodziewać skarbnicy, którzy wybiorą się na kongres? Pierwszy dzień kongresu przebiegnie pod znakiem prawa i finansów. Poruszone zostaną m.in. takie tematy, jak nowe wyzwania w rachunkowości w związku ze zmianami w rachunkowości budżetowej, zachowaniem dyscypliny budżetowej, efektywnością budżetu oraz zadaniami w strategii finansowej Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Pierwszego dnia poznamy także wyniki ogólnopolskiego badania Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej na temat postrzegania polityki finansowej Jednostek Samorządu Terytorialnego przez skarbników.

Drugiego dnia poruszone zostaną tematy ściśle związane z codzienną pracą skarbników.

Organizatorzy zaplanowali dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich poruszy temat polityki rachunkowości po zmianach w prawie. Na drugim omówiony zostanie problem finansowania oświaty.

- Krajowy Kongres Forów Skarbników odbędzie się dniach 12–13 czerwca 2018 r. w hotelu Windsor w Jachrance nad podwarszawskim Zalewem Zegrzyńskim.

- Patronat "Życia Regionów"

Materiał partnera
Dolny Śląsk mocno stawia na turystykę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Regiony
Samorządy na celowniku hakerów
Materiał partnera
Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 - Energia Miasta Szczecin
Regiony
Nie tylko infrastruktura, ale też kultura rozwijają regiony
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Regiony
Tychy: Rządy w mieście przejmuje komisarz wybrany przez Mateusza Morawieckiego