Sensacja goni sensację

4 lipca rozpoczyna się VII Suspense Film Festival – bogaty przegląd kina gatunkowego.

Publikacja: 02.07.2018 15:00

Imprezę rozpocznie gala, podczas której wystąpi z recitalem Anna Czartoryska-Niemczycka. W czasie tego wieczoru wręczone zostaną jak co roku nagrody aktorskie „Ikona Polskiego Kina" oraz przyznana zostanie po raz siódmy Kołobrzeska Nagroda Filmowa „Latarnik" dla reżysera, który wykorzystując reguły kina gatunkowego, tworzy ważne artystycznie, a jednocześnie chętnie oglądane przez widzów filmy.

Podczas festiwalu odbędzie się międzynarodowy konkurs na najlepszy europejski film sensacyjny „Suspense Film Competition", w którym o nagrodę główną festiwalu – statuetkę Golden Seahorse – rywalizować będzie osiem filmów, w tym jeden z Polski – zrealizowany przez Krzysztofa Langa „Ach śpij, kochanie".

Po raz kolejny odbędzie się także konkurs dla młodych twórców „First Shot". Weźmie w nim udział 11 krótkometrażowych filmów fabularnych. Jury konkursu pod przewodnictwem Rafała Kapelińskiego, wydając werdykt, weźmie pod uwagę sprawność warsztatową reżysera, twórcze wykorzystanie reguł gatunkowych dla realizacji emocjonującej opowieści filmowej oraz pracę reżysera z aktorem.

W trzecim konkursie – Eye on Films – spośród pięciu filmów jury wyłoni najlepszy pełnometrażowy debiut sensacyjny. O wyróżnienie to ubiega się także polska produkcja – „Człowiek z magicznym pudełkiem" w reżyserii Bodo Koxa.

Po raz pierwszy odbędą się przeznaczone dla młodych twórców warsztaty kręcenia filmów w technologii 360°. Efekty zostaną zaprezentowane festiwalowej publiczności.

Kino Konesera zaprosi widzów m.in. na pokaz filmu „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", wyróżnionego m.in. siedmioma nominacjami do Oscara i czterema Złotymi Globami. Po filmie dyskusję poprowadzą Monika Kowalska i Tomasz Raczek.

Kinoterapia stanie się pretekstem do pokazu filmu „Happy End" w reżyserii Michaela Hanekego. Po filmie – dyskusja.

Laureaci zostaną ogłoszeni 8 lipca na kończącej imprezę gali. Uroczystość uświetni recital Izabelli Bukowskiej, która przypomni piosenki śpiewane przez Marlenę Dietrich. ©?

Materiał partnera
Ciechanów idealny na city break
Materiał partnera
Nowa trakcja turystyczna Pomorza Zachodniego
Materiał partnera
Dolny Śląsk mocno stawia na turystykę
Regiony
Samorządy na celowniku hakerów
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Materiał partnera
Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 - Energia Miasta Szczecin
Materiał Promocyjny
Problem sukcesji w polskich firmach będzie narastał