Dworzec PKP w Lęborku w nowym otoczeniu

Budowa węzła przesiadkowego ma poprawić warunki dla pasażerów komunikacji kolejowej i autobusowej oraz odmienić okolice dworca PKP i pobliskich ulic. W ramach inwestycji o wartości ok. 25 mln zł przy dworcu PKP powstanie pętla autobusowa z dziewięcioma zadaszonymi stanowiskami dla lokalnych przewoźników, parking dla autobusów, parking dla 124 pojazdów osobowych oraz miejsca postojowe typu kiss & ride (przeznaczone dla osób dowożących pasażerów do miejsca przesiadki). Wybudowane zostaną ścieżki rowerowe, wyremontowane zostaną ulice Dworcowa i Warszawska, a pobliski park będzie odrestaurowany.

Miasta kupują autobusy

Do samorządów, które unowocześniają swój tabor komunikacji dołączyły Zamość i Ostróda. Oba miasta niedawno rozstrzygnęły przetargi na dostarczenie autobusów miejskich, w obu wygrała firma Solaris. Pojazdy mają pojawić się na ulicach w ciągu roku. W Zamościu będzie to dziesięć nieskopodłogowych, niskoemisyjnych autobusów za ok. 11 mln zł. W Ostródzie – dziesięć aut o napędzie spalinowym (za ok. 11 mln zł) oraz dwa autobusy elektryczne za 4,6 mln zł brutto.

Stary Sącz wydłuża sieć kanalizacyjną

Coraz bliżej rozpoczęcia rozbudowy kanalizacji sanitarnej dla zachodniej części Starego Sącza. Miasto szuka wykonawcy odcinka o długości 10,7 km. Inwestycja jest częścią większego projektu rozbudowy sieci w całym mieście o wartości 27 mln zł. Im gęstsza sieć kanalizacji, tym mniej szkodliwych substancji przedostaje się do wód i ziemi, poprawiają się warunki życia mieszkańców. Samorząd przekonuje, że w dłuższej perspektywie uda się obniżyć opłaty za odbiór i oczyszczanie ścieków.