Aktualizacja: 15.10.2018 02:27 Publikacja: 15.10.2018 02:27
Marek Woźniak (1960 r.) jest absolwentem archeologii na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył również Podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego na Wydziale Prawa i Podyplomowe Studium Polityki i Zarządu Lokalnego na Wydziale Socjologii poznańskiego UAM. Karierę samorządową rozpoczął w 1990 r. – przez cztery lata był sekretarzem gminy Suchy Las. W październiku 2005 roku objął funkcję marszałka województwa wielkopolskiego, którą pełni nieprzerwanie od czterech kadencji. Od lutego 2011 r. jest też wiceprezesem Związku Województw Rzeczpospolitej Polskiej.
Foto: NOTABENESTUDIO
ZR: Ostatnio w kampanii sztab PiS zarzucił samorządom, które są kierowane przez PO i PSL, że z powodu niegospodarności i nieudolności działań samorządowców tracimy miliardy euro. Komisja Europejska to sprostowała, ale co pan o tym myśli?
Marek Woźniak: To jest typowo kampanijny zabieg. Trochę szkoda, że minister Kwieciński, odpowiedzialny w rządzie za tę sferę, który jest osobą merytoryczną, z doświadczeniem i wiedzą, jednak daje się wciągać w tę kampanię. Staramy się prowadzić dialog między regionami a resortem inwestycji i rozwoju, bo tego wymaga od nas polska racja stanu. Obserwuje nas i ocenia nie tylko KE. Efekty wydatkowania pieniędzy z tej perspektywy rzutują na przyszłą perspektywę. Pomimo ogromnych napięć w Brukseli staramy się mówić jednym głosem.
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpra...
W tym roku przypada 80. rocznica rozpoczęcia odbudowy stolicy po wojnie. Do obchodów zainicjowanych przez miasto...
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regional...
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji...
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światow...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas