Drewno i meblarstwo na Warmii i Mazurach

Polska jest szóstym producentem i czwartym eksporterem mebli na świecie. Ponad 10 procent eksportu pochodzi z przedsiębiorstw Warmii i Mazur. Z tego powodu kolejny raz przedstawiciele branży drzewnej i meblarskiej spotkają się w Olsztynie, żeby wymienić się doświadczeniami i porozmawiać o perspektywach rozwoju branży.

Publikacja: 06.06.2019 09:54

Drewno i meblarstwo na Warmii i Mazurach

Wymiana doświadczeń

17 czerwca w olsztyńskim Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji po raz trzeci spotkają się przedstawiciele firm związanych z branżą meblarską oraz produkcją i przetwórstwem drewna. Organizatorem konferencji „Przemysł drzewno-meblarski na Warmii i Mazurach. Perspektywy inteligentnej specjalizacji” jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, a partnerem – Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli. Konferencję objęła patronatem honorowym Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. w Warszawie.  – To naturalne, że właśnie drewno i meblarstwo są naszą priorytetową gałęzią gospodarki i że chcemy ją rozwijać – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa, który otworzy konferencję. – Nie ma jednak rozwoju bez wymiany doświadczeń. Dlatego jako samorząd staramy się tworzyć platformy do rozmowy i kooperacji – dodaje.

Światowa czołówka

Meble i wyroby z drewna produkowane na Warmii i Mazurach są eksportowane do ponad 60 krajów świata, m.in. do: Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii, USA, Rosji i Chin. Branża w Polsce skupia blisko 26 tys. przedsiębiorstw, z czego ponad 1,4 tys. mieści się w województwie warmińsko-mazurskim,   a zatrudnienie w branży znajduje ponad 160 tys. osób.

Innowacyjność

Wśród prelegentów konferencji są goście z Polski i z zagranicy. W sesji poświęconej innowacyjności poznasz kierunki przemysłu 4.0. Dowiesz się, jak dopasować narzędzia, jakimi są digitalizacja i automatyzacja fabryki mebli. Uzupełnisz swoją wiedzę z zakresu e-commerce w handlu zagranicznym i poznasz globalne trendy w budownictwie drewnianym.

Budowanie marki

W sesji poświęconej budowaniu marki dowiesz się, jak chronić takie dobra, jak: kolor, deseń lub zapach. Poznasz także nowe trendy w akcesoriach i oświetleniu stosowanym w meblarstwie oraz globalne impresje wzornicze.

Ekspansja rynków  pozaunijnych

Prelegenci powiedzą, jak wykorzystać wiedzę o różnicach kulturowych do skutecznego zaprezentowania się na targach klientom z Chin, Rosji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy USA. Będą też informacje o możliwościach, jakie daje polskim przedsiębiorcom rynek indyjski.

Współpraca i rozwój

 Warto zajrzeć na warsztaty grup fokusowych, których celem jest wzmocnienie dialogu i współpracy przez wspólną identyfikację potrzeb badawczych i technologicznych przedsiębiorstw. Tematami warsztatów będą: budowanie i promocja marki na rynku krajowym i zagranicznym; automatyzacja i cyfryzacja jako rozwiązanie problemów kadrowych branży; design – nowe rozwiązania materiałowe i produktowe. Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Wystarczy wypełnić druk zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.invest.warmia.mazury.pl. Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń 89 512 51 90.

 

Dowiedz się więcej: http://www.invest.warmia.mazury.pl

fb/warmia i mazury zdrowe zycie czysty zysk

Materiał partnera
Dolny Śląsk mocno stawia na turystykę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Regiony
Samorządy na celowniku hakerów
Materiał partnera
Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 - Energia Miasta Szczecin
Regiony
Nie tylko infrastruktura, ale też kultura rozwijają regiony
Regiony
Tychy: Rządy w mieście przejmuje komisarz wybrany przez Mateusza Morawieckiego