Aby zrealizować plany, CH2M wynajęła cały budynek w pierwszej inwestycji biurowej lokalnego dewelopera – spółki 3ONE. CH2M zajmie 13,4 tys. mkw. w obiekcie powstającym przy ul. Konopnickiej w Krakowie. Przy transakcji doradzali agenci CBRE i Knight Frank.

CH2M zmienia siedzibę w związku z planami zatrudnienia dodatkowych 800 osób do 2017 r. W nowym biurze firma będzie mieć docelowo ponad 1,2 tys. pracowników, tworząc tym samym drugie co do wielkości biuro CH2M na świecie.

– Dzięki nowemu centrum chcemy wykorzystać doświadczenia polskich inżynierów na największych projektach infrastrukturalnych, przemysłowych i przeciwpowodziowych na całym świecie. Polscy specjaliści są bardzo cenieni przez kolegów z zagranicy, dlatego coraz aktywniej bierzemy udział w międzynarodowych przedsięwzięciach, a co za tym idzie, mamy coraz liczniejszy zespół – wyjaśnia Joanna Bensz, dyrektor zarządzająca CH2M w Polsce.

Zdaniem ekspertów CBRE w 2015 r. Kraków potwierdził swoją pozycję jako jednego z najlepszych miast w Polsce do lokowania biznesu. To właśnie tu znajduje się zagłębie firm z sektora BPO/SSC oraz IT.

– Decyzja firmy CH2M to doskonała reklama Polski i potencjału Krakowa wśród międzynarodowych klientów i biur firmy na całym świecie – podkreślają agenci.