Aktualizacja: 15.12.2016 14:47 Publikacja: 14.12.2016 20:00
WMSSE od stycznia wydała siedem zezwoleń inwestycyjnych. Kolejne cztery są rozpatrywane.
Foto: materiały prasowe
WMSSE od stycznia wydała siedem zezwoleń inwestycyjnych. Kolejne cztery są rozpatrywane.
Foto: materiały prasowe
WMSSE od stycznia wydała siedem zezwoleń inwestycyjnych. Kolejne cztery są rozpatrywane.
Foto: materiały prasowe
WMSSE od stycznia wydała siedem zezwoleń inwestycyjnych. Kolejne cztery są rozpatrywane.
Foto: materiały prasowe
– Każda nowa inwestycja na terenie Warmii i Mazur ma dla regionu kapitalne znaczenie – mówi Grzegorz Smoliński, prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE). Region jest słabiej rozwinięty gospodarczo w porównaniu do reszty kraju, więc nowe inwestycje stanowią niezbędny motor mogący napędzać tutejszą gospodarkę.
Według opublikowanego w grudniu ubiegłego roku raportu „Atrakcyjność Inwestycyjna Regionów", przygotowanego przez Szkołę Gówną Handlową na zlecenie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ), województwo warmińsko-mazurskie miało w 2015 roku stopę bezrobocia na poziomie 16 proc., podczas gdy średnia dla Polski wynosiła 9,7 proc. Podobnie miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wynosiło nieco ponad 3,1 tys. zł, co stanowiło 83 proc. średniego wynagrodzenia w Polsce. Bez obecności strefy, te wskaźniki byłyby jeszcze słabsze.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
– Polscy inwestorzy nie mają świadomości, że w detalicznych obligacjach skarbowych indeksowanych inflacją mają fantastyczny instrument – mówi Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny BM PKO BP.
W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Restaurant & Bar Design Awards, w którym nagradzane są najlepiej zaprojektowane lokale gastronomiczne z całego świata, wyróżnienie zdobyła kawiarnia „Woda” z Bydgoszczy.
W Toruniu pokazano „Marię Callas" z Angeliną Jolie. W kinach dopiero w lutym. Operator filmu Ed Lachman otrzymał Złotą Żabę za całokształt twórczości. „Blitz” Steve’a McQueena o wojennym Londynie porywa świetnymi zdjęciami, ale rozczarowuje. Premiera w AppleTV+ 22 listopada.
Organy skarbowe wymagają zgłaszania dochodów z obrotu kryptowalutami w zeznaniach rocznych podatników. Kryptowaluty są traktowane jako prawa majątkowe, podlegają więc takim samym zasadom opodatkowania jak inne zyski kapitałowe.
Toruńscy radni wystosowali apel do resortu kultury w sprawie budowy Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Pytają, czy inwestycja będzie kontynuowana?
19 października 1984 r. funkcjonariusze komunistycznej Służby Bezpieczeństwa dokonali zabójstwa księdza. Przez cały rok organizowane są wydarzenia, których celem jest upamiętnienie tego kapłana i jego przesłania.
Ministerstwo Kultury nakazało wstrzymać realizację budowy centrum filmowego w Toruniu. Urzędnicy twierdzą, że chcą urealnić koszty inwestycji.
- Serdecznie pozdrawiam widzów TV Trwam, od wielu lat nie mogę się doprosić możliwości wystąpienia na antenie społecznych mediów toruńskich - mówił w czasie konferencji prasowej szef MSZ Radosław Sikorski.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas