Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 27.03.2017 21:00 Publikacja: 27.03.2017 21:00
Anita Błaszczak
Foto: Fotorzepa / Kompala Waldemar
Wielu z nich zapewne podpisze się pod opinią, że w Polsce rządzi już rynek pracownika, a ludzi do pracy nie ma. Może się to jednak wydawać dziwne w sytuacji, gdy Opolskie należy do województw, w których bezrobocie przewyższa krajową średnią, a na koniec stycznia w urzędach pracy regionu było zarejestrowanych prawie 34 tys. osób. Wytłumaczenie można znaleźć w strukturze tej grupy: w 52 proc. tworzą ją osoby długotrwale bezrobotne, które w ostatnich dwóch latach przez co najmniej 12 miesięcy pozostawały w rejestrze powiatowego urzędu pracy.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Nie ma podstaw do tego, żeby uznać mężczyzn za rozrzutnych i mało oszczędnych – wynika z badania przeprowadzoneg...
Dla mnie jako prezydenta kluczowe jest, by zarządzać budżetem odpowiedzialnie i wybierać te inwestycje, które za...
Centrum Unijnych Projektów Transportowych przyznało Kolejom Dolnośląskim 617,6 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy...
Celem nowej inicjatywy edukacyjnej – Akademii Zakupu Gazu – jest zapoznanie odbiorców samorządowych i powiązanyc...
Rozpoczęły się wakacje. Stolica, jak co roku, przyciągnie miliony turystów. Priorytetem dla miasta jest zapewnie...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas