PGK Termy Uniejów zapowiadają kolejne inwestycje, m.in. rozbudowę kompleksu termalno-basenowego, która ma się zakończyć w przyszłym roku. – Każdy sezon staramy się rozpoczynać ofertą wzbogaconą o nowe atrakcje. W tym roku otworzyliśmy park linowy – mówi Dominika Jaśkiewicz, odpowiedzialna za promocję w firmie zarządzającej uniejowskim kompleksem. – Chcemy, żeby nasi goście, poza spędzeniem czasu na basenach czy w saunach, mogli również skorzystać z innych aktywności. A termalny park linowy to oferta dla każdego.

Nowa atrakcja zlokalizowana jest na terenie zabytkowego parku zamkowego. Przygotowano tam dwie trasy wysokiego parku linowego, jest też wieża startowa ze ścianką wspinaczkową. Jest również trasa dla najmłodszych. Goście mogą się też przeprawić przez Wartę za pomocą tzw. tyrolki, czyli stalowej linki rozpostartej pomiędzy dwoma brzegami rzeki. – Zjazd odbywa się ze sporą prędkością bezpośrednio nad powierzchnią wody. Lubiący adrenalinę będą mogli też skorzystać z wahadła, które wyrzuci ich nad powierzchnię wody – zdradza Dominika Jaśkiewicz. Podkreśla, że zabawa w parku linowym jest bezpieczna, bo trasy są w pełni asekurowane, a na miejscu czuwają instruktorzy. Park linowy otwarto w czerwcu, powstał kosztem 706 tys. zł, z czego dofinansowanie unijne sięgnęło 465 tys. zł.

Położony u podnóża XIV-wiecznego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich kompleks termalno-basenowy w Uniejowie oferuje gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych. Na miejscu są baseny kryte, otwarte oraz zespół odnowy biologicznej z komorą lodową, sauny i gabinety masażu, zjeżdżalnie, dysze, bicze, jacuzzi i innych atrakcje wodne. Niecki zewnętrzne i osłonięte są zasilane leczniczą solanką termalną. Powierzchnia łączna lustra wody we wszystkich strefach to niemal 1,5 tys. mkw. A będzie więcej, bowiem po zakończeniu tegorocznego sezonu, jesienią, rozpocznie się rozbudowa kompleksu. – Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, latem 2018 r. powierzchnia lustra wody zwiększy się o 1,1 tys. mkw. Powstanie m.in. duży basen dla najmłodszych o powierzchni 400 mkw. – wylicza Dominika Jaśkiewicz. W planach jest też zewnętrzna strefa wypoczynkowa z tężnią. Nowością będzie również kino 9D. Kompleks poszerzy też swoją ofertę o strefę spa z zabiegami pielęgnacyjnymi, masażami oraz strefę fitness.

Termy Uniejów w planach mają także budowę nowego hotelu. – Nie będzie to klasyczny obiekt, lecz czterogwiazdkowy aparthotel – zdradza Dominika Jaśkiewicz. Każdy apartament będzie miał właściciela. Spółka zapowiada, że potencjalni inwestorzy mogą liczyć na wysoką stopę zwrotu. Oprócz części hotelowej obiekt będzie wyposażony we własny basen z wodą geotermalną, klub fitness, restaurację na 200 miejsc i sale konferencyjne. Na realizację tej inwestycji spółka również postarała się o wsparcie unijne.