Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 25.07.2017 23:30 Publikacja: 25.07.2017 23:30
Dzięki unijnym dotacjom na Mazowszu zostaną zrealizowane inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową.
Foto: materiały prasowe
Umowa, którą podpisano na zaprojektowanie, budowę i eksploatację nowej instalacji oczyszczania ścieków, będzie obowiązywała do 2049 r. – to najdłuższy dotąd termin tego typu porozumienia w ramach realizowanych w Polsce projektów partnerstwa publiczno-prywatnego. – Inwestycja jest konieczna ze względu na zły stan techniczny obecnej oczyszczalni ścieków w Mławie.
Pomysł burmistrza Sławomira Kowalewskiego, aby zrealizować ją w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, jest podyktowany tym, że pozwala to na wykonanie inwestycji bez zaangażowania kapitałowego miasta – tłumaczy Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy ratusza w Mławie. Podkreśla, że finansowanie oczyszczalni z budżetu – nawet z udziałem dotacji zewnętrznej, która wyniosłaby 50 proc. wartości przedsięwzięcia – byłoby bardzo dużym obciążeniem, uniemożliwiającym realizację innych pilnych inwestycji w najbliższych latach. Miesiąc temu na terenie obecnie istniejącej Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Mławie odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję. Po wybudowaniu nowej wysłużona instalacja zostanie wyłączona z eksploatacji. Oczyszczalnię buduje spółka Ondeo, należąca do grupy SUEZ – globalnego lidera w zakresie usług komunalnych. Szacowany koszt obiektu to 50 mln zł. – Środki zapewnia partner prywatny – firma Ondeo.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Celem nowej inicjatywy edukacyjnej – Akademii Zakupu Gazu – jest zapoznanie odbiorców samorządowych i powiązanyc...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Rozpoczęły się wakacje. Stolica, jak co roku, przyciągnie miliony turystów. Priorytetem dla miasta jest zapewnie...
Unikanie opłat za przejazdy transportem publicznym stanowi istotne wyzwanie dla finansów samorządów, które stara...
W stolicy województwa śląskiego rozwój infrastruktury rowerowej postępuje wraz z zieloną metamorfozą miasta. Łąc...
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpra...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas