Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 05.11.2017 20:30 Publikacja: 05.11.2017 20:30
Sieć wodociągowa w województwie wielkopolskim liczy ok. 32 tys. km. Dłuższa jest tylko na Mazowszu.
Foto: AdobeStock
Te inwestycje ukryte są pod ziemią. I choć są kłopotliwe dla mieszkańców w trakcie realizacji, to po jej zakończeniu mało kto chce pamiętać, jak było wcześniej. Dzięki funduszom unijnym na terenie wielkopolskich gmin prowadzone są warte setki milionów złotych inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową.
Według Głównego Urzędu Statystycznego sieć wodociągowa w Polsce od 2005 roku wydłużyła się o ponad 1/5, do ponad 300 tys. km. W tym samym czasie sieć kanalizacyjna wydłużyła się niemal dwukrotnie, do 154 tys. km. Sieć wodociągowa w woj. wielkopolskim liczy ok. 32 tys. km. Dłuższa jest tylko na Mazowszu. Wielkopolska sieć kanalizacyjna to ponad 13 tys. km. Dłuższe mają województwa małopolskie, śląskie, podkarpackie i mazowieckie. Mimo niezłej pozycji wyjściowej Wielkopolska wciąż inwestuje w rozwój gospodarki wodno-ściekowej. Spora w tym zasługa funduszy unijnych z programu operacyjnego „Infrastruktura i środowisko" (POIŚ) i Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO).
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Celem nowej inicjatywy edukacyjnej – Akademii Zakupu Gazu – jest zapoznanie odbiorców samorządowych i powiązanyc...
Rozpoczęły się wakacje. Stolica, jak co roku, przyciągnie miliony turystów. Priorytetem dla miasta jest zapewnie...
Unikanie opłat za przejazdy transportem publicznym stanowi istotne wyzwanie dla finansów samorządów, które stara...
W stolicy województwa śląskiego rozwój infrastruktury rowerowej postępuje wraz z zieloną metamorfozą miasta. Łąc...
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpra...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas