Ponad 220 tys. zł do wygrania w loterii podatkowej

AdobeStock

Władze Łodzi chcą zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w mieście pierwszą w historii loterią podatkową, która wystartowała 4 listopada.

Udział w loterii mogą wziąć tylko nowi podatnicy, czyli osoby, które do tej pory rozliczały się z podatku dochodowego w innych miastach czy gminach.

– To największa loteria w historii, żaden samorząd nie fundował takich nagród, w żadnym nie było aż tylu losowań. Wszystkich którzy mieszkają w Łodzi, tu pracują, mają dzieci w naszych szkołach i przedszkolach, tu zostali po skończonych studiach proszę, aby zarejestrowali się w łódzkich urzędach skarbowych i wzięli udział w wielkiej loterii – zachęca Hanna Zdanowska, prezydent miasta.

Każdego roku do budżetu miasta wpływa ponad miliard złotych z podatków płaconych przez mieszkańców. Ale jeśli wszyscy faktycznie mieszkający w mieście zaczęliby je płacić, wpływy  mogłyby być zdecydowanie większe. A potrzeby miasta są olbrzymie. Potrzebne są kolejne inwestycje, m.in. te związane z rewitalizacją, komunikacją miejską czy remontami szkół.

Loteria ruszyła 4 listopada. Losowania nagród będą się odbywały co tydzień (dwie nagrody po 1 tys. złotych) oraz co miesiąc (jedna nagroda 10 tys. zł). Wielki finał zaplanowano na 7 maja i wówczas do wygrania będzie 100 tys. złotych. Jeden uczestnik loterii może wygrać nagrodę tygodniową, miesięczną oraz główną. Wybrany przez miasto operator loterii zapłaci za zwycięzców odpowiednie podatki i zadba o wszystkie formalności. Wszystkie informacje dostępne są na specjalnie przygotowanej stronie internetowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mazowsze gra o wielkie pieniądze

Województwo mazowieckie liczy na większe pieniądze w nowym rozdaniu unijnych funduszy. Ale musi o ...

Meldunki: Trzeba wskazać tych, którzy mają dostęp do danych

W sprawach o zameldowanie lub wymeldowanie odbiorcami danych są m.in. strony postępowań administracyjnych. Informację ...

Filmowe podróże po Dolnym Śląsku

Wrocławska Fundacja Filmowa promuje region poprzez opracowywanie szlaków wycieczek filmowych. – Dolnośląskie Spacery Filmowe ...

Zacznijmy od małych

Wierzę, że uda się nam ponownie stworzyć warunki do ewolucyjnego powstania kilku dużych, prywatnych ...

Biznes i nauka muszą się polubić

Bez dobrej współpracy przedsiębiorców z uczelniami nie da się budować nowoczesnej gospodarki. Na szczęście ...

Powstrzymać zmiany klimatu

Ochrona środowiska, trendy w marketingu miejsc, startupy, e-commerce - to główne tematy Kongresu Gospodarczego ...