Ponad 220 tys. zł do wygrania w loterii podatkowej

AdobeStock

Władze Łodzi chcą zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w mieście pierwszą w historii loterią podatkową, która wystartowała 4 listopada.

Udział w loterii mogą wziąć tylko nowi podatnicy, czyli osoby, które do tej pory rozliczały się z podatku dochodowego w innych miastach czy gminach.

– To największa loteria w historii, żaden samorząd nie fundował takich nagród, w żadnym nie było aż tylu losowań. Wszystkich którzy mieszkają w Łodzi, tu pracują, mają dzieci w naszych szkołach i przedszkolach, tu zostali po skończonych studiach proszę, aby zarejestrowali się w łódzkich urzędach skarbowych i wzięli udział w wielkiej loterii – zachęca Hanna Zdanowska, prezydent miasta.

Każdego roku do budżetu miasta wpływa ponad miliard złotych z podatków płaconych przez mieszkańców. Ale jeśli wszyscy faktycznie mieszkający w mieście zaczęliby je płacić, wpływy  mogłyby być zdecydowanie większe. A potrzeby miasta są olbrzymie. Potrzebne są kolejne inwestycje, m.in. te związane z rewitalizacją, komunikacją miejską czy remontami szkół.

Loteria ruszyła 4 listopada. Losowania nagród będą się odbywały co tydzień (dwie nagrody po 1 tys. złotych) oraz co miesiąc (jedna nagroda 10 tys. zł). Wielki finał zaplanowano na 7 maja i wówczas do wygrania będzie 100 tys. złotych. Jeden uczestnik loterii może wygrać nagrodę tygodniową, miesięczną oraz główną. Wybrany przez miasto operator loterii zapłaci za zwycięzców odpowiednie podatki i zadba o wszystkie formalności. Wszystkie informacje dostępne są na specjalnie przygotowanej stronie internetowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes Unii Miasteczek Polskich: chodzi o wydostanie się z marazmu

Małe samorządy powinny dostać wsparcie na know-how i nowe technologie - uważa Artur Tusiński, ...

Spóźnia się tramwaj na południe Katowic

Nie będzie w przyszłym roku tramwaju na południe Katowic, jak wcześniej planowano. Jedna z ...

Najlepszy kosmetyk do użytku zewnętrznego i najlepsze lekarstwo do użytku wewnętrznego

Lekarstwo bez recepty, najbardziej naturalny kosmetyk, przepis na szczęście i udane relacje, czyli… uśmiech. ...

Więcej miejsc opieki nad maluchami

Dzięki funduszom unijnym i innym dotacjom na wsiach powstają nowe przedszkola. Przybywa też żłobków. ...

Rusza walka o dłuższy wakacyjny sezon

Mieszkańcy nadmorskich miejscowości nie chcą zarabiać tylko przez parę miesięcy w roku. Marzy im ...