Ponad 220 tys. zł do wygrania w loterii podatkowej

AdobeStock

Władze Łodzi chcą zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w mieście pierwszą w historii loterią podatkową, która wystartowała 4 listopada.

Udział w loterii mogą wziąć tylko nowi podatnicy, czyli osoby, które do tej pory rozliczały się z podatku dochodowego w innych miastach czy gminach.

– To największa loteria w historii, żaden samorząd nie fundował takich nagród, w żadnym nie było aż tylu losowań. Wszystkich którzy mieszkają w Łodzi, tu pracują, mają dzieci w naszych szkołach i przedszkolach, tu zostali po skończonych studiach proszę, aby zarejestrowali się w łódzkich urzędach skarbowych i wzięli udział w wielkiej loterii – zachęca Hanna Zdanowska, prezydent miasta.

Każdego roku do budżetu miasta wpływa ponad miliard złotych z podatków płaconych przez mieszkańców. Ale jeśli wszyscy faktycznie mieszkający w mieście zaczęliby je płacić, wpływy  mogłyby być zdecydowanie większe. A potrzeby miasta są olbrzymie. Potrzebne są kolejne inwestycje, m.in. te związane z rewitalizacją, komunikacją miejską czy remontami szkół.

Loteria ruszyła 4 listopada. Losowania nagród będą się odbywały co tydzień (dwie nagrody po 1 tys. złotych) oraz co miesiąc (jedna nagroda 10 tys. zł). Wielki finał zaplanowano na 7 maja i wówczas do wygrania będzie 100 tys. złotych. Jeden uczestnik loterii może wygrać nagrodę tygodniową, miesięczną oraz główną. Wybrany przez miasto operator loterii zapłaci za zwycięzców odpowiednie podatki i zadba o wszystkie formalności. Wszystkie informacje dostępne są na specjalnie przygotowanej stronie internetowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Faktura za zamówienie w pełni nowoczesna

Jednostki samorządu terytorialnego jako zamawiający mają przyjmować przy przetargach publicznych ustrukturyzowane dokumenty elektroniczne.

Zbiory Władysława Hasiora w Gliwicach

Wyjątkową wystawę wybitnego polskiego awangardzisty gości gliwicka Willa Caro. 12 sierpnia, Gliwice, Willa Caro ...

Teatry w dobie pandemii

Pandemia pokazała, że na prywatne teatry nie można patrzeć wyłącznie w aspektach artystycznych. Trzeba ...

Rewitalizacja polickiej Łarpii. Kraina wędkarzy i kajakarzy

Ponad 6 mln zł będzie kosztować rewitalizacja terenów dorzecza Odry w podszczecińskich Policach. W ...

Każda strategia potrzebuje regionów i miast

Członkowie polskiej delegacji byli zaangażowani w promocję demokracji i poprawę wsparcia UE dla wszystkich ...

Karol Nawrocki: Westerplatte nie potrzebuje politycznego sporu

Przez Westerplatte powinna przebiegać linia demarkacyjna. To nie jest miejsce, które potrzebuje politycznego sporu ...