Zachodniopomorskie – przebudowa trasy Trzebiatów–Płoty

Droga nr 109 na odcinku Trzebiatów–Gryfice jest jedną z bardziej obleganych tras w woj. zachodniopomorskim. W ciągu doby przejeżdża tędy ok. 3,8 tys. pojazdów, podczas gdy średnia w regionie to 2,4 tys. pojazdów. Dlatego wymaga ona remontu. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił właśnie drugi przetarg na przebudowę 24-kilometrowego odcinka Trzebiatów–Płoty. Trasa zyska nową nawierzchnię, pobocza, a w miejscowościach powstaną chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Koszt inwestycji to ok. 70 mln zł.

Rzeszów – usługi urzędu będą „smart"

Idea Smart City w Rzeszowie to projekt mający na celu wprowadzenie do miasta nowych technologii w zakresie e-usług publicznych. Mają one usprawnić zarówno pracę urzędu, jak i rady miejskiej, ale także ułatwić mieszkańcom załatwianie różnych spraw. Przykładowo pozwolą uruchomić e-płatności, np. za wymianę dokumentów czy wywóz śmieci. Usprawniony ma zostać system głosowania projektów z budżetu obywatelskiego. Koszt projektu to ok. 5 mln zł.

Gdynia z nowym lodowiskiem

Gdyńskie lodowisko ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów w kraju. Budynek o wysokości trzech kondygnacji będzie posiadał pełnowymiarową taflę o wymiarach 30x60 metrów, szatnie hokejowe, wypożyczalnię łyżew oraz trybuny mogące pomieścić 300 widzów, kawiarnię, parking itp. Lodowisko, które ma powstać na Grabówku, ma służyć do nauki hokeja i łyżwiarstwa figurowego, ale ma być otwarte także dla amatorów zwykłego „poślizgania się" się przy muzyce. Koszty inwestycji to ok. 21 mln zł, prace mają ruszyć jesienią.