Inkubator organizuje cykl wydarzeń, warsztatów, konferencji, spotkań i specjalistycznych zajęć poświęconych innowacjom, rozwijaniu młodych biznesów oraz trendom rynkowym. Od 13 listopada uczestnicy będą mogli brać udział m.in. w symulacjach biznesowych BizSim Day, a także zdobywać wiedzę z zakresu przedsiębiorczości w ramach takich przedsięwzięć, jak Szlachta Startupuje, FuckUp Night (spotkania odbywające się na całym świecie, podczas których zaproszeni goście opowiadają o swoich porażkach w biznesie) czy Creative People/Creative Ideas.

Starter prowadzi też całoroczne projekty skierowane do dzieci i młodzieży, dotyczące przedsiębiorczości oraz działania związane m.in. ze środowiskiem start-upów.

A Gdańsk w obszarze start-upów jest jednym z krajowych liderów. To tu pojawiają się nowatorskie rozwiązania, jak choćby Clipster. To projekt dla osób myślących o realizacji ciekawego pomysłu – studentów, startupowców, ale też osób z doświadczeniem biznesowym. To dom na terenie Garnizonu Kultury w Gdańsku – miejsce, które ma zapewnić synergię elementów coworkingu (wspólnej pracy) z colivingiem (wspólnym mieszkaniem) oraz możliwością akceleracji (szybszego rozwoju biznesu). Przedsięwzięcie zostało powołane do życia przez twórców programów akceleracyjnych: Alfabeat oraz Starter. W czasie Tygodnia Przedsiębiorczości na uwagę zasługuje też Venture Day – konferencja poświęcona współpracy środowisk akademickich, start-upów i inwestorów oraz tematyce innowacyjności.