Mock we Wrocławiu, Anna Mucha w Grudziądzu

fot. Łukasz Giza

We Wrocławiu rewelacyjny spektakl o komisarzu Eberhardzie Mocku, a w Grudziądzu wystąpią Anna Mucha i Agnieszka Włodarczyk.

 

13 lutego, Warszawa, Teatr Polski

 „Marlena”

fot. Katarzyna Chmura

Spektakl jest wytworem wyobraźni, ale też został oparty na świadectwach Ericha Marii Remarque’a, Kirka Douglasa, Ernesta Hemingwaya i Zbigniewa Cybulskiego. W przedstawieniu wypełnionym szlagierami oglądamy dwa wcielenia artystki: z młodości i gdy żegna się ze sceną.

www.teatrpolski.waw.pl

 

14 lutego, Katowice, NOSPR

Domingo Hindoyan

mat.pras.

Jeden z najbardziej fascynujących młodych dyrygentów kierował orkiestrami Metropolitan Opera i Vienna Staatsoper. W Katowicach poprowadzi orkiestrę do wykonania VI symfonii Gustava Mahlera  zwanej Tragiczną, uznanej za proroctwo Zagłady.

www.nospr.org.pl

 

15 lutego, Wrocław, Teatr Capitol

 „Mock. Czarna burleska”

fot. Łukasz Giza

Rewelacyjny spektakl na motywach powieści Marka Krajewskiego o komisarzu Eberhardzie Mocku. Bohaterowi słynnej serii kryminałów towarzyszą na Dużej Scenie policjanci, bandyci, szaleńcy i prostytutki, które prowadzą burleskowy show o władzy, zbrodni i namiętnościach ze znakomitą muzyką Grzegorza Rdzaka.

www.teatr-capitol.pl

 

15 lutego, Gdańsk, Teatr Wybrzeże, Scena Główna

„Kordian”

mat.pras.

Do Wybrzeża po 37 latach wraca dramat Słowackiego. Współczesny Kordian w walce o lepsze jutro nie musi zabijać cara, ale chce walczyć o lepszą Polskę. Jak dziś rozumieć tę walkę?

www.teatrwybrzeze.pl

 

15 lutego, Bydgoszcz, Opera Nova

„Księżniczka czardasza”

mat.pras.

Arcydzieło Emmericha Kálmána powstawało w przededniu I wojny światowej. Wojciech Adamczyk, reżyser znany z „Rancza”, sytuuje akcję w Polsce międzywojennej. Nawet moda, czuły barometr przemian, wskazuje na rozluźnienie norm zachowania. Sylwia Varescu jest gwiazdą kabaretu. Jeszcze tej nocy ma zamiar wyjechać do Ameryki…

www.opera.bydgoszcz.pl

 

16 lutego, Grudziądz, Centrum Kultury Teatr

„Przygoda z ogrodnikiem”

Anna Mucha, Agnieszka Włodarczyk, Katarzyna Cichopek i Michał Sitarski występują w czarnej komedii Norma Fostera, autora teatralnych hitów „Premiera” i „Randka w ciemno na dwie pary”. Para aktorów porzuca teatr objazdowy i zostaje ekspertami od samodoskonalenia. Kiedy są u szczytu kariery, ich małżeństwo powoli się rozpada. Czy z pomocą stanowczej agentki uda im się odnowić miłość?

www.teatr.grudziadz.pl

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zaskakująca strategia Szczecina. Będzie drożej i… taniej

Szczecin powiększa strefę płatnego parkowania i podnosi ceny, stanieją jednak długookresowe bilety komunikacji miejskiej. ...

Większe statki w małych portach

Nowe tory wodne powstaną do portów w Policach i Stepnicy. To kolejne po Szczecinie ...

Wykluczeni z życia przez lata

Są w Polsce powiaty, w których trzeba przejść 10 km pieszo, by dojść na ...

Wspieramy gospodarkę Warmii i Mazur

Nasze atuty w walce z pandemią to sprawna służba zdrowia, odpowiedzialne społeczeństwo, współpraca między ...

Moda na rowery opanowała Katowice

Rower miejski w Katowicach cieszy się ogromną popularnością. - Moda na rowery opanowuje miasto ...