Aktualizacja: 27.01.2025 13:49 Publikacja: 23.01.2022 19:00
Adrian Malinowski, komisarz generalny sekcji polskiej na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju.
Foto: PAIH
Na trwającej już prawie 4 miesiące Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju w Polskim Pawilonie prezentują się m.in. polskie regiony. Ile województw ostatecznie zdecydowało się zaistnieć na Expo?
Propozycję współpracy i możliwości zaprezentowania się podczas tego największego wydarzenia o charakterze promocyjno-gospodarczym na świecie wystosowaliśmy do wszystkich polskich regionów. Ostatecznie, w strefie wystaw czasowych Pawilonu Polski, promocję zaplanowało 9 województw oraz niezależnie Miasto Łódź. Regiony oprócz wystaw prezentujących kulturę, gospodarkę czy innowacje, organizują także szereg wydarzeń towarzyszących, np. konferencje biznesowe, warsztaty dla dzieci, pokazy mody, koncerty muzyczne.
Chcemy, aby Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze było wydarzeniem cyklicznym i odbywało się w kolejnych państwach arabskich – mówi Jan Sarnowski, wiceminister finansów.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Już za tydzień w Dubaju odbędzie się Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze. Ma to być kulminacyjny moment programu gospodarczego Polski na Expo w Dubaju, gdyż nasz kraj stawia na wzmocnienie współpracy gospodarczej z państwami arabskimi.
Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze i Dzień Polski na Expo 2020 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz oficjalna wizyta prezydenta RP w Katarze to wydarzenia, od których ma zacząć się nowe otwarcie w relacjach z krajami arabskimi.
Przez 6 miesięcy, licząc od 1 października br., na EXPO odbędzie się niemal 1000 wydarzeń o charakterze gospodarczym i kulturalnym, z których najważniejsze to: Dzień Polski, Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze oraz Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze.
Mała Księgowość to program, który na rynku działa już od ponad dwudziestu lat. W tym czasie nie tylko zdążyliśmy przekonać do siebie tysiące przedsiębiorców i księgowych, ale i zapracowaliśmy na ich lojalność. Wielu z nich jest z nami od początku.
Ruszyło EXPO 2020 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Opóźniona o rok, przez pandemię koronawirusa, wystawa światowa otworzyła wreszcie swe podwoje. Wraz z nią otwarto polski pawilon.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Starożytne artefakty, wśród nich 2500-letni złoty hełm padły łupem spektakularnego włamania do muzeum Drents w Assen w Holandii. Złodzieje dostali się do budynku używając materiałów wybuchowych.
Wchodząca w skład koalicji rządzącej Finlandią prawicowa, eurosceptyczna i antyimigrancka Partia Finów przed wyborami lokalnymi w kraju przedstawiła program, którego elementem jest skończenie z „perwersją” w szkołach.
Największa góra lodowa świata – ponad dwukrotnie większa od Londynu – zmierza w kierunku wysp na Południowym Pacyfiku. To może zagrozić tysiącom żyjących tam zwierząt, przede wszystkim pingwinom i fokom.
Ceny ropy naftowej szybko spadają na globalnym rynku. Eksperci wiążą to z apelami Donalda Trumpa do OPEC o obniżkę cen surowca oraz ze wzrostem produkcji w USA. Spadek cen ma pomóc w zakończeniu rosyjskiej agresji na Ukrainę i dać impuls globalnej gospodarce.
Liczące obecnie 74 tys. żołnierzy holenderskie siły zbrojne powinny zwiększyć liczebność do 100 tysięcy - oświadczył wiceminister obrony Gijs Tuinman na antenie holenderskiej telewizji.
Wart nawet pół biliona dolarów projekt Stargate ma pomóc USA w utrzymaniu dominującej pozycji w sztucznej inteligencji, gdzie Amerykanom depczą po piętach już Chińczycy. Najbardziej ucierpieć może Europa.
Sukces DeepSeek, który osiągnął poziom najlepszych modeli AI (od OpenAI czy Google) przy „nieznacznym” zapotrzebowaniu na procesory graficzne, pokazuje, że planowane przez USA ograniczenie eksportu chipów nie musi być problemem dla Polski.
Rebelianci z grupy M23, złożonej z członków plemienia Tutsi, pojawili się w centrum Gomy, największego miasta we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga - podaje Reuters, powołując się na dwóch świadków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas