Udział w WUF to doskonała okazja, aby być w samym sercu światowej dyskusji o rozwoju miast. Wiedza do zdobycia na WUF oraz inspiracje będą z pewnością przydatne dla burmistrzów, urzędników, organizacji społecznych, biznesu i naukowców, ale nie tylko. Atrakcje dla siebie znajdą też mieszkańcy aglomeracji śląskiej i turyści odwiedzający Katowice pod koniec czerwca.

WUF charakteryzuje się tym, że jest to impreza składająca się z wielu różnorodnych wydarzeń, również kulturalnych i networkingowych. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że będzie to festiwal miejski. Na szczególną uwagę, poza głównymi wydarzeniami w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, zasługuje „11 stref WUF na mieście”, czyli ciekawe i atrakcyjne, otwarte strefy w przestrzeni Katowic, a wśród nich między innymi: „Miasteczko młodych”, „Strefa nauki”, „Strefa innowacji”, a nawet „Strefa relaksu”, miejskie kino i „Strefa miasta muzyki”. Katowice oraz MFIPR przygotowały niezwykle różnorodny i atrakcyjny program, z ambicją najciekawszego WUF w historii tej imprezy. Warto sprawdzić to na własne oczy!

Hitem każdego WUF jest Urban Expo. Na Urban Expo swoje stoiska promocyjne budują państwa, miasta, firmy. Te stoiska żyją, pokazywane są tam różne ciekawe rozwiązania dla miast, można spotkać ciekawych ludzi. Często sama bryła tych stoisk jest dziełem samym w sobie. Z pewnością możesz spodziewać się efektu „WOW!”. Urban Expo w Katowicach będzie miało 8 tys. metrów kwadratowych i będzie zlokalizowane przy Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia.

W pierwszym Światowym Forum Miejskim, w Nairobi w 2012 roku, miała możliwość udziału tylko garstka Polaków. Teraz jest przeciwnie – mamy WUF w Polsce, a udział w nim jest bezpłatny. To niepowtarzalna szansa do zdobycia nowej wiedzy z całego świata, globalnych relacji, inspiracji, a także do zaprezentowania dokonań i transformacji polskich miast.

Dlatego już dziś zarejestruj się na WUF na stronie: https://wuf.unhabitat.org/. Rejestracja online jest konieczna, by wejść na teren MCK i Spodka.

Jeśli chcesz wejść na Urban Expo, możesz zarejestrować się online pod tym samym linkiem lub na miejscu, w Katowicach. Wybierając opcję rejestracji online, oszczędzasz czas nie stojąc w kolejce do rejestracji na miejscu.

Wejście do 11 stref WUF na mieście możliwe jest bezpłatnie i bez rejestracji.

Jeśli jednak nie możesz wziąć osobiście udziału w WUF, jest także możliwość wzięcia w nim udziału zdalnie – WUF będzie także dostępny online.

Pełną informację o tym wydarzeniu znajdziesz tutaj: www.gov.pl/web/wuf11 

Materiał Promocyjny