– Katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Nie dziwi więc fakt, że nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale i całej Metropolii chętnie go odwiedzają, by poczuć atmosferę świąt, skorzystać z atrakcji, czy też zrobić świąteczne zakupy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Największą niespodzianką w tym roku jest 33-metrowe Koło Młyńskie, z którego rozpościera się niesamowity widok na katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy  – dodaje prezydent.

Jarmark Bożonarodzeniowy w 2019 fot. Radosław Kaźmierczak

Jarmark Bożonarodzeniowy w 2019 fot. Radosław Kaźmierczak

Atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego

Najważniejszą atrakcją na Rynku jest oczywiście choinka. W tym roku jest to 12-metrowy świerk podarowany Katowicom przez mieszkańców Orzesza. Z dodatkowych atrakcji, możemy liczyć, że niezapomniana zabawa na pewno spotka nas podczas przejażdżki nostalgiczną karuzelą w stylu wiktoriańskim, która została zaprojektowana tak, aby można było odnaleźć w niej symbole nawiązujące do śląskich tradycji (jednym z siedzeń jest kopalniany wagonik na węgiel!). Oprócz karuzeli, na przejażdżkę dookoła Jarmarku zabierze nas polarny ekspres – elektryczna kolejka, która będzie woziła dzieci po terenie wydarzenia. Będzie też drewniany pociąg, będący interaktywną ozdobą, do której można wejść i pooglądać bajkowe scenografie.

– Na jarmarkowych stoiskach goszczą unikatowe wyroby i najróżniejsze pyszności. Jest sporo nowości, ale również pozycje obowiązkowe na przedświątecznej liście zakupów! W tym roku można znaleźć przede wszystkim wyroby artystyczne i rękodzielnicze, które doskonale sprawdzą się jako świąteczne podarunki dla najbliższych, jak również dekoracja domu czy wigilijnego stołu – wymienia Marta Chmielewska, naczelnik Wydziału Promocji w Urzędzie Miasta. Pojawią się również m.in.: świąteczne ozdoby, ceramika artystyczna, bombki szklane, świeczniki, anioły, bombki ręcznie malowane, artystyczne wyroby z drewna, szkła, ceramiki i minerałów.

Lodowisko i diabelski młyn fot. Dariusz Czapla

Lodowisko i diabelski młyn fot. Dariusz Czapla

Otwarte lodowiska

Dla tych, którzy chcą rozruszać się po zjedzonych piernikach, na Rynku czeka lodowisko. – Podobnie jak w latach poprzednich będziemy lodowisko udostępniać bezpłatnie dla wszystkich posiadających swoje łyżwy. Dla osób bez własnego sprzętu będzie działała płatna wypożyczalnia łyżew. Lodowisko planujemy utrzymać do końca lutego, chyba, ze warunki atmosferyczne pozwolą dłużej – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR Katowice. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30-21.30, a w weekendy 8.00-21.30. Co więcej, od 4 grudnia w Parku Murckowskim działa również druga, znacznie większa ślizgawka.

fot. Sławomir Rybok

fot. Sławomir Rybok

Autopromocja
SZKOLENIE

Pozyskiwanie sponsorów przez instytucje nauki, kultury i sportu

WEŹ UDZIAŁ

Iluminacje świąteczne

Świąteczne dekoracje pojawiają się również w dzielnicach Katowic. Miejski Zarząd Ulic i Mostów zamontował ozdoby na słupach oświetleniowych – łącznie w całym mieście jest ich ok. 660 zestawów. Natomiast Zakład Zieleni Miejskiej postawił na wybranych placach choinki. W przestrzeni całego miasta ustawione zostały ozdoby przestrzenne, które co roku cieszą oczy mieszkańców i turystów. Np. na Rynku pojawiła się świetlna Rawa, napis Katowice i 3 renifery, a świetlne fontanny zagościły na placach Andrzeja i Miarki. Na giszowieckim Placu pod Lipami stoi bałwanek, a zupełnie nowe atrakcje ozdobiły zrewitalizowaną ul. Dworcową!

Materiał Promocyjny