Granty na walkę z covidem w szkołach

Mat. pras.

25 mln zł trafi do samorządów Pomorza Zachodniego na pomoc w organizacji roku szkolnego. Samorządowcy dostaną granty, które będą mogli wydać na środki czystości i ochrony osobistej w podległych im szkołach.

Materiał przygotowany przez Województwo Zachodniopomorskie

– Projekt „Pomorze Zachodnie – bezpieczna edukacja” to kolejne działanie w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego – mówi Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. – Zapraszamy samorządy do aplikowania o fundusze, które pomogą JST bezpiecznie realizować rok szkolny 2020/2021.

Nabór wniosków ruszył już 18 września. O dotacje mogą się ubiegać wszystkie samorządy na terenie Zachodniopomorskiego, które prowadzą szkoły, a także inne instytucjonalne formy opieki nad najmłodszymi dziećmi. Lista podmiotów objętych pomocą jest więc długa. To przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne, szkoły podstawowe, licea ogólnokształcące, szkoły muzyczne I stopnia, branżowe szkoły I stopnia, technika, zespoły szkół i placówek oświatowych, młodzieżowe ośrodki socjoterapii ze szkołami, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze oraz szkoły specjalne przysposabiające do pracy.

Uzyskane granty mogą być wydane na środki ochrony osobistej, na środki do utrzymania czystości i dezynfekcji, a także na inne sposoby walki z Covid 19. Co ważne dzięki dotacji samorządy będą mogły pokrywać nie tylko bieżące koszty jakie poniosą do 30 listopada, ale także uzyskać refundację wydatków antycovidowych jakie szkoły i placówki wychowawcze poniosły od 1 lutego 2020. Program zakłada możliwość pokrycia stu procent wydatków, a dokładna wielkość zależeć będzie od liczby uczniów i nauczycieli z poszczególnych gmin i powiatów w ogólnej liczbie uczniów i nauczycieli w całym województwie. Jak wyjaśnia Urząd Marszałkowski w Szczecinie – dane będą opracowane na podstawie Systemu Informacji Oświatowej, najbardziej aktualnej, publicznej bazy danych prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Nabór potrwa do 2 października. Budżet całego projektu finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020 wyniesie 25 mln zł. Jeżeli wszystkie planowane środki nie zostaną wydane podczas trwającego naboru Urząd Marszałkowski planuje ogłoszenie drugiej rundy.

Materiał przygotowany przez Pomorze Zachodnie – partnera serwisu regiony.rp.pl

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Elektryczne czy wodorowe? Ponad miliard na zielone autobusy

Samorządy złożyły wnioski na całą dostępną pulę dopłat w rządowym programie „Zielony transport publiczny”. Samorządy ...

Świdnik z innowacyjną aplikacją

Program GovTech Polska, który ma usprawnić współpracę na linii administracja–startupy i skrócić ścieżkę zamówień ...

Dym z nielegalnych wysypisk rozwieje tylko prokurator

W marcu zmniejszy się liczba legalnych składowisk, nielegalnym grozi tylko grzywna. Ekolodzy chcą zmiany ...

Najlepszy kosmetyk do użytku zewnętrznego i najlepsze lekarstwo do użytku wewnętrznego

Lekarstwo bez recepty, najbardziej naturalny kosmetyk, przepis na szczęście i udane relacje, czyli… uśmiech. ...

Pokażą najlepsze produkty z Grudziądza

Warsztaty pierogarskie, gancarskie czy wikliniarskie, a także nauka przygotowania nalewek - takie m.in. atrakcje ...

Pożyczki płynnościowe na ratunek budżetów firm

Już ponad 110 mln zł przekazało Województwo Zachodniopomorskie na bezpośrednią pomoc dla przedsiębiorców zagrożonych ...