Włocławek zmienia się i pięknieje

Panorama Włocławka z tarasu widokowego
mat.pras.

Zapraszamy do odwiedzania Włocławka – miasta o wspaniałej bogatej historii, z której rodzą się współczesne projekty służące mieszkańcom i gościom regionu.

Miasto zmienia się i pięknieje. Włocławek, który od ponad tysiąca lat należy do grona miast nadwiślańskich, dziś jest tłumnie odwiedzany przez żeglarzy, wioślarzy, kitesurferów i miłośników innych sportów związanych z wodą. Podwoje przed turystami otwierają dwie wodne przystanie, do spacerów zachęcają najpiękniejsze bulwary w Polsce, a malowniczymi szlakami kuszą między innymi: Gostynińsko – Włocławski Park Krajobrazowy oraz rezerwat Kulin.

mat.pras.

Włocławek to miasto sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości, otwarte na nowe wyzwania, a także oczekiwania firm chcących ulokować tu kapitał. W mieście z powodzeniem funkcjonuje Włocławskie Centrum Biznesu – Inkubator Przedsiębiorczości, a Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego Park Przemysłowo Technologiczny jest częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co zdecydowanie zwiększa prestiż Włocławka jako poważnego ośrodka gospodarczego, w którym warto inwestować, i z którym warto związać przyszłość swojej firmy.

Znakiem rozpoznawczym przedsiębiorstw działających we Włocławku są innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Firma Renex z Włocławka jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Renex był obecny m.in. w gronie Wystawców Polskiej Wystawy Gospodarczej 2019.

mat.pras.

Jednym z kujawsko-pomorskich liderów innowacji 2019 jest włocławska firma Radpak Fabryka Maszyn Pakujących, która stworzyła m.in. innowacyjny system pakowania pionowego.

Włocławek jest także modelowym ośrodkiem rewitalizacji w Polsce. Prężnie działa kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe”, mieszkańcy i grupy sąsiedzkie korzystają m.in. z mikrograntów na różne społeczne inicjatywy, a właściciele nieruchomości położonych w strefie rewitalizacji otrzymują dotacje do remontów swoich obiektów. Rewitalizacja Włocławka to także innowacje. Działania zmierzające do stworzenia pierwszego w mieście woonerfu; ratowanie wspaniałych zabytków, w których będą się mieściły ważne ośrodki edukacyjne i integrujące lokalną społeczność, organizowanie nowych miejsc rekreacji i wypoczynku: parków kieszonkowych, stref z parkletami – to odpowiedź na wyzwania współczesnej urbanizacji.

Zapraszamy do Włocławka!

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bezpański wrak na parkingu bez OC

Powiaty mają szansę pozbyć się kosztów ubezpieczeń wraków, po które miesiącami nie zgłaszają się ...

Gdzie w Polsce święta będą nas kosztować najwięcej?

Różnice w cenach tych samych produktów sprzedawanych w różnych miastach mogą sięgać nawet 40–50 ...

Pamiątka nie musi obrzydzać

Projektant najciekawszego souveniru z Zakopanego zdobędzie 10 tysięcy złotych. „Wyobraź sobie, że jedziesz na ...

Polityka spalonych mostów, czyli „nie każda stara rzecz jest zabytkiem”

Stalowy most nad Jeziorem Pilchowickim przetrwał 111 lat. Musi jeszcze przetrzymać wizytę Toma Cruise’a. ...

W Dolinie Dolnej Odry: „Wyspy Życia” z pomocą przyrodzie

W Dolinie Dolnej Odry znajduje się rezerwat przyrody unikalny na skalę całej Europy! Zobaczcie, ...

Człowiek, który zbudował Łódź. Jego dom czeka gruntowna rewitalizacja

Spacer po zabytkach Łodzi prowadzi zazwyczaj śladami dzieł Hilarego Majewskiego. Przyszła pora na rewitalizację ...