Włocławek zmienia się i pięknieje

Panorama Włocławka z tarasu widokowego
mat.pras.

Zapraszamy do odwiedzania Włocławka – miasta o wspaniałej bogatej historii, z której rodzą się współczesne projekty służące mieszkańcom i gościom regionu.

Miasto zmienia się i pięknieje. Włocławek, który od ponad tysiąca lat należy do grona miast nadwiślańskich, dziś jest tłumnie odwiedzany przez żeglarzy, wioślarzy, kitesurferów i miłośników innych sportów związanych z wodą. Podwoje przed turystami otwierają dwie wodne przystanie, do spacerów zachęcają najpiękniejsze bulwary w Polsce, a malowniczymi szlakami kuszą między innymi: Gostynińsko – Włocławski Park Krajobrazowy oraz rezerwat Kulin.

mat.pras.

Włocławek to miasto sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości, otwarte na nowe wyzwania, a także oczekiwania firm chcących ulokować tu kapitał. W mieście z powodzeniem funkcjonuje Włocławskie Centrum Biznesu – Inkubator Przedsiębiorczości, a Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego Park Przemysłowo Technologiczny jest częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co zdecydowanie zwiększa prestiż Włocławka jako poważnego ośrodka gospodarczego, w którym warto inwestować, i z którym warto związać przyszłość swojej firmy.

Znakiem rozpoznawczym przedsiębiorstw działających we Włocławku są innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Firma Renex z Włocławka jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Renex był obecny m.in. w gronie Wystawców Polskiej Wystawy Gospodarczej 2019.

mat.pras.

Jednym z kujawsko-pomorskich liderów innowacji 2019 jest włocławska firma Radpak Fabryka Maszyn Pakujących, która stworzyła m.in. innowacyjny system pakowania pionowego.

Włocławek jest także modelowym ośrodkiem rewitalizacji w Polsce. Prężnie działa kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe”, mieszkańcy i grupy sąsiedzkie korzystają m.in. z mikrograntów na różne społeczne inicjatywy, a właściciele nieruchomości położonych w strefie rewitalizacji otrzymują dotacje do remontów swoich obiektów. Rewitalizacja Włocławka to także innowacje. Działania zmierzające do stworzenia pierwszego w mieście woonerfu; ratowanie wspaniałych zabytków, w których będą się mieściły ważne ośrodki edukacyjne i integrujące lokalną społeczność, organizowanie nowych miejsc rekreacji i wypoczynku: parków kieszonkowych, stref z parkletami – to odpowiedź na wyzwania współczesnej urbanizacji.

Zapraszamy do Włocławka!

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Będą nowe miejskie plaże

Trwają pracę związane z zabudową części nabrzeża jeziora w Sławie (woj. lubuskie). Nowego terenu ...

Naznaczeni przez historię

Jubileusz wyborów z 4 czerwca 1989 roku ma być pokazaniem obywatelskiej, samorządowej Polski, bo ...

Skansen w Laskowej

Beskid Wyspowy: Suszone śliwki i darmowe rowery

Żeby pojeździć na rowerach górskich lub pochodzić z kijami nordic walking po Beskidzie Wyspowym, ...

Małym klubem piłkarskim pod Warszawą opiekują się gwiazdy murawy

Niedaleko Warszawy, w Chlebni, powstaje akademia piłkarska. O rozwój młodych piłkarzy dbają tam byli ...

Przyjazny urząd w sieci

Publiczne strony internetowe, m.in. gmin, będą musiały być dostosowane do nowych wymogów dostępności, tak ...

Zagęści się sieć stacji dla e-pojazdów

Przybywa punktów do ładowania samochodów elektrycznych. Rychło w czas, bowiem liczba takich aut – ...