Zapraszamy do odwiedzania Włocławka – miasta o wspaniałej bogatej historii, z której rodzą się współczesne projekty służące mieszkańcom i gościom regionu.
Miasto zmienia się i pięknieje. Włocławek, który od ponad tysiąca lat należy do grona miast nadwiślańskich, dziś jest tłumnie odwiedzany przez żeglarzy, wioślarzy, kitesurferów i miłośników innych sportów związanych z wodą. Podwoje przed turystami otwierają dwie wodne przystanie, do spacerów zachęcają najpiękniejsze bulwary w Polsce, a malowniczymi szlakami kuszą między innymi: Gostynińsko – Włocławski Park Krajobrazowy oraz rezerwat Kulin.

Włocławek to miasto sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości, otwarte na nowe wyzwania, a także oczekiwania firm chcących ulokować tu kapitał. W mieście z powodzeniem funkcjonuje Włocławskie Centrum Biznesu – Inkubator Przedsiębiorczości, a Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego Park Przemysłowo Technologiczny jest częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co zdecydowanie zwiększa prestiż Włocławka jako poważnego ośrodka gospodarczego, w którym warto inwestować, i z którym warto związać przyszłość swojej firmy.
Znakiem rozpoznawczym przedsiębiorstw działających we Włocławku są innowacyjne rozwiązania technologiczne.
Firma Renex z Włocławka jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Renex był obecny m.in. w gronie Wystawców Polskiej Wystawy Gospodarczej 2019.

Jednym z kujawsko-pomorskich liderów innowacji 2019 jest włocławska firma Radpak Fabryka Maszyn Pakujących, która stworzyła m.in. innowacyjny system pakowania pionowego.
Włocławek jest także modelowym ośrodkiem rewitalizacji w Polsce. Prężnie działa kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe”, mieszkańcy i grupy sąsiedzkie korzystają m.in. z mikrograntów na różne społeczne inicjatywy, a właściciele nieruchomości położonych w strefie rewitalizacji otrzymują dotacje do remontów swoich obiektów. Rewitalizacja Włocławka to także innowacje. Działania zmierzające do stworzenia pierwszego w mieście woonerfu; ratowanie wspaniałych zabytków, w których będą się mieściły ważne ośrodki edukacyjne i integrujące lokalną społeczność, organizowanie nowych miejsc rekreacji i wypoczynku: parków kieszonkowych, stref z parkletami – to odpowiedź na wyzwania współczesnej urbanizacji.
Zapraszamy do Włocławka!
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.