Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta Podkowa Leśna

Od kilku lat przez cały okres wakacyjny odbywają się tzw. soboty lub niedziele z rowerem, czyli weekendowe wycieczki rowerowe z profesjonalnym opiekunem-przewodnikiem. Trasy bywają różne – od rekreacyjnych przejażdżek, po te bardziej wymagające, ale zawsze kładziony jest nacisk na dobrą zabawę oraz poznanie okolicy z rowerowej perspektywy. Formuła wycieczek jest otwarta, a one same dedykowane są każdemu mieszkańcowi. Nie ma przedziału wiekowego, by wziąć w nich udział. Dzieci są zawsze mile widziane.

Ostatnia wakacyjna sobota z rowerem zakończyła się z prawdziwym przytupem, w której uczestnicy pokonali prawie 70 km, odwiedzając Laski w Kampinoskim Parku Narodowym. Podczas poprzednich wycieczek rowerzyści zajrzeli do Parku w Młochowie, Dworku Adama Chełmońskiego w Adamowiźnie czy do Kompleksu Park Kajetany. Start zawsze odbywa się spod Urzędu Miasta. To taki naturalny punkt zborny na mapie Podkowy. Organizowane przez urząd wycieczki rowerowe są ciekawym pomysłem spędzenia weekendowego przedpołudnia oraz rozwiązaniem na aktywny wypoczynek.

Jednak wycieczki rowerowe nie są jedynymi atrakcjami, które zapewnia Miasto. Na „wylocie" z Podkowy, przy ulicy Brwinowskiej w otoczeniu drzew znajduje się kompleks torów rowerowych, na który składa się duży i mały pumptrack oraz wybudowany z drewna skilltrack, umożliwiający rowerzystom naukę równowagi oraz wyrabianie kondycji. Duży pumptrack z muldami przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży powyżej 12 r.ż. Dla młodszych dzieci wybudowano jego mniejszą wersję. W zeszłym tygodniu kompleks został wyposażony w automatyczny system pomiaru czasu, a do kompletu założono ekran, który wyświetla rowerzystom czas przejazdu. Dla ogólnego komfortu mieszkańców Miasto ustawiło ławki oraz kosze na śmieci, a także stację naprawy rowerów, z której skorzystają nie tylko entuzjaści jednośladów. Kompleks robi wrażenie nie tylko w ciągu dnia. Wieczorami oświetlony jest miejskimi latarniami oraz migoczącymi światełkami, które dodatkowo zapraszają wszystkich do skorzystania z obiektu. Budowa pumptracka została zrealizowana w ramach operacji „Rozbudowa Pumptracka w Podkowie Leśnej" współfinansowanej ze środków PROW na lata 2014-2020.

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta Podkowa Leśna