Materiał przygotowany przez STRABAG

25 czerwca udostępniliśmy ostatni fragment ul. Kwiatkowskiego w Gdyni. W ramach inwestycji wybudowana została droga rowerową, powstały dwa buspasy dla transportu zbiorowego oraz chodniki dla pieszych. Nad jezdnią i ścieżką rowerową zamontowane zostały nowoczesne oświetlenie LED, nasadzenia zieleni i mała architektura.

Amatorzy jednośladów mają do dyspozycji kolejny fragment drogi rowerowej, realizowany w ramach międzynarodowej trasy R-10, który powstał po jednej stronie i został połączony z odcinkiem trasy biegnącym od ul. Andersa do ul. E. Kwiatkowskiego. Trasa Kwiatkowskiego połączyła port z obwodnicą Trójmiasta dopiero po 34 latach od rozpoczęciu pierwszych prac nad jej budową, tym samym znacząco poprawiła się dostępności do północnych dzielnic Gdyni.

To nie jedyna trasa rowerowa, jaką STRABAG realizował na terenie trójmiasta – w Gdańsku wybudowana została także trasa rowerowa wraz z oświetleniem wzdłuż  Al. Hallera.

Obecni na lokalnym rynku

STRABAG podpisał w czerwcu tego roku umowę na realizację kolejnej ścieżki rowerowej, tym razem w woj. lubuskim z Nowej Soli przez Otyń do Zielonej Góry-Zatonia o długości bialsko 11 km. Trasa w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo rowerzystów na uczęszczanym odcinku drogi prowadzącej  do parku Książęcego w Zatoniu. Nowa inwestycja rowerowa powstaje w Bydgoszczy. STRABAG prowadzi budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Fordońskiej. Modernizowanych jest aż  sześć odcinków trasy pomiędzy ulicami Kapliczną i Inflancką o długości blisko 2 km.

Z Niska do Nowosielca na Podkarpaciu firma buduje trasę rowerową, która będzie jednocześnie będzie drogą techniczną dla wykonanej przez STRABAG inwestycji związanej z budową drogi ekspresowej S19. Firma zrealizowała także ponad 22 km odcinek ścieżki rowerowej, która poprowadzona została po nasypie nieczynnej linii kolejowej Szczytno – Biskupiec w woj. warmińsko – mazurskim. Trasa powstała z budżetu Gminy Dźwierzuty oraz wsparciu funduszy powiatu szczycieńskiego i Funduszy Europejskich, a jej wartość sięga ponad 5 mln PLN.

Jesteśmy obecni na rynku lokalnym i wspieramy społeczności w zakresie krzewienia kultury jazdy na rowerze. W ostatni weekend czerwca STRABAG był partnerem X Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Od Juniora do Seniora", które organizatorem było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie – Wydział Promocji, Kultury i Sportu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Przez sport w przyszłość”. Firma ufundował zwycięzcom cztery rowery krosowo – turystyczne.

Rozbudowa infrastruktury rowerowej prowadzana jest w wielu miejscach w kraju. Inwestycje wpisują się w strategię zrównoważonego rozwoju. STRABAG w ramach grupy kapitałowej wdraża strategię, która zakłada osiągnięcie naszej zeroemisyjności do 2040 roku. Wprowadzamy nowe technologie oraz digitalizację procesu budowalnego oraz stosowanie nowoczesnych niskoemisyjnych technologii budowalnych.  Prowadzimy odpowiedzialną politykę dotyczącą wszystkich aspektów organizacji pracy – poczynając od kontraktu budowlanego, inwestowania w odnawialne źródła energii, a kończąc na  zeroemisyjnym biurze, które chcemy mieć już za 3 lata.

Nasze biura budowy wyposażamy w panele fotowoltaiczne, które pozwalają zaoszczędzić ponad 50% energii. Chcemy być jednym z liderów rozwoju proekologicznego branży budowalnej w Polsce. Mamy przewagę, ponieważ możemy czerpać z międzynarodowych doświadczeń, ale też dzielić się nimi, przekazując dobre praktyki innym uczestnikom rynku. Zrównoważony rozwój to jedno z największych wyzwań, które stoi przed krajową i światową gospodarką.

Prestiżowe inwestycje

Grupa STRABAG jest obecna na polskim rynku budowalnym od 35 lat. Firma zatrudnia ponad 6500 polskich specjalistów budowalnych, którzy realizują pond 600 budów w całym kraju. Firma jest liderem w zakresie wdrażania innowacji i nowych technologii. To dzięki pracy całego zespołu jest drugą co do wielkości firmą na rynku budowalnym w Polsce. 

STRABAG jest odpowiedzialny za prestiżowe inwestycje w segmentach budownictwa ogólnego, inżynieryjnego, i infrastrukturalnego. Jako generalny wykonawca oferuje swoje usługi w zakresie infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, hydrotechnicznego, energetycznego, przemysłowego i ochrony środowiska. Laboratoria należące do koncernu czuwają nad utrzymaniem najwyższych standardów jakości, prowadząc prace badawcze i wdrażając innowacyjne technologie. STRABAG posiada rozwiniętą sieć wytwórni mieszanek asfaltowych, własne wytwórnie betonu oraz kopalnie kruszyw.

Firma posiada znaczący, ponad 30%  udział w budowach wszystkich autostrad i dróg ekspresowych w Polsce. Obecnie realizuje odcinki autostrady A1 w woj. łódzkim i śląskim,  A2  w mazowieckim oraz fragmenty dróg ekspresowych S6, S7, S12, S19 o łącznej długości pond 170 km.  Firma prowadzi także budowy wielu odcinków dróg wojewódzkich i powiatowych.

Dyrekcja Regionalna STRABAG jest odpowiedzialna za budowę blisko 300 km dróg samorządowych. Rozpoczynamy obecnie prace związane z budową trasy tramwajowej w ciągu ul Kasprzaka i Wolskiej w Warszawie, która w znaczący sposób usprawni komunikację zachodniej części stolicy. Poza obiektami komercyjnymi, takimi jak przekazany do użytku pod koniec ubiegłego roku Central Point, prowadzimy także projekty związane z budową obiektów medycznych. Na początku tego roku przekazaliśmy do użytkowania Szpital WIM w Legionowie oraz nowoczesny oddział Okulistyczny Szpitala WIM przy ul. Szaserów w Warszawie. Trwają także prace przy budowie Szpitala Bielańskiego, który powstaje zgodnie z metodologią BIM -  jest pierwszym tego typu projektem prowadzonym przez samorząd w Polsce.

Jesteśmy aktywni na rynku inwestycji hydrotechnicznych. Zespół specjalistów STRABAG prowadzi prace związane z budową i modernizacją ponad 70 km linii kolejowych. Powstaje zupełnie nowy 50  km odcinek linii E59 z Poznania do Szczecina oraz 20 km odcinek E30 w Krakowie wraz z budową trzech mostów na Wiśle. Należymy do trójki największych organizacji w ramach Koncernu STRABAG SE w Europie, po Niemczech i Austrii.

Strabag