Aktualizacja: 01.11.2024 00:56 Publikacja: 21.07.2022 20:56
Program „Ciepłe Mieszkanie” jest skierowany do właścicieli lokali w blokach czy kamienicach, którzy będą mogli się starać o uzyskanie dofinansowania w swoich gminach
Foto: Pawel
- Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę nieefektywnych źródeł ciepła czyli tzw. „kopciuchów”) i poprawę efektywności energetycznej w co najmniej 80 tys. lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych – podaje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Program „Ciepłe Mieszkanie” jest skierowany do właścicieli lokali w blokach czy kamienicach, którzy będą mogli się starać o uzyskanie dofinansowania w swoich gminach.
Zbiorniki retencyjne, ogrody deszczowe, inwestycje infrastruktury wodnej – tak miasta reagują na zmiany klimatyczne.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży jest celem zbiórki baterii w Białymstoku. Specjalne zbiórki prowadzone są także przez inne samorządy.
Samorządy szybko zaadaptowały nowe zielone technologie do podległych sobie obiektów. Liczą, że to się opłaci.
Ma włoski na liściach i łodygach, które wydzielają substancję parzącą. Parzące działanie tego związku nasila się podczas słonecznej pogody i wysokiej temperatury oraz dużej wilgotności powietrza. To barszcz Sosnowskiego. Jeśli zauważysz tę roślinę - powiadom albo wydział ochrony środowiska, albo straż pożarną.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Na fladze Wrocławia widnieją kolory czerwony i żółty, jednak ostatnio mówi się głównie o tym, że miasto jest… zielone. I Wrocław skutecznie realizuje zieloną rewolucję. W trosce o swoją małą ojczyznę i całą planetę. Skala inwestycji w ochronę klimatu robi wrażenie.
31 maja 2025 r. w Braniewie odbędą się uroczystości beatyfikacyjne siostry M. Christophory Klomfass i jej 14 towarzyszek – ofiar komunizmu.
Pięćdziesięciu najbogatszych miliarderów na świecie w mniej niż trzy godziny emituje średnio więcej dwutlenku węgla niż przeciętny Brytyjczyk przez całe swoje życie – wskazuje najnowszy raport organizacji humanitarnej Oxfam. „Ich ekstremalne emisje podsycają nierówności, głód i zagrażają życiu" – alarmują badacze.
Ceny ropy naftowej na światowych rynkach notują duże zmiany. W ostatnim czasie wyraźnie jednak one spadły. Dlaczego i co to może oznacza? O tym w programie Rzecz o Biznesie. Gościem Przemysława Tychmanowicza jest Michał Stajniak, analityk XTB.
Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę system nieodpłatnej pomocy prawnej. Z kontroli wynika, że adwokaci i radcowie udzielali porad średnio tylko raz dziennie w czasie do jednej godziny, w dodatku często w lokalach które nie były dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wykluczyło „niemiecki scenariusz” zakończenia wojny na Ukrainie, zgodnie z którym Ukraina dołączyłby do NATO bez terytoriów okupowanych przez Rosję - powiedział wysłannik rosyjskiego MSZ Rodion Mirosznik.
Inflacja w październiku wyniosła w Polsce 5 proc. – podał w czwartek w szybkim szacunku Główny Urząd Statystyczny (GUS).
Przewoźnicy apelują do Ministerstwa Finansów o racjonalizację kontroli pociągów na polsko-ukraińskiej granicy.
W środę wieczorem na lotnisku w Warszawie wylądował poszukiwany listem gończym Paweł Szopa, twórca i właściciel firmy Red is Bad. Rzecznik prasowy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jacek Dobrzyński opublikował w mediach społecznościowych nagranie z akcji sprowadzenia mężczyzny do kraju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas